Podświetlenie tablicy rejestracyjnej jest jednym z 11 typów sprawnych i zainstalowanych świateł zewnętrznych. Może nie odgrywa dużej roli w kwestiach bezpieczeństwa, ale jest istotne, ponieważ daje możliwość poprawnej identyfikacji numeru rejestracyjnego samochodu, którym się poruszasz. Samochody dopuszczane do ruchu muszą nie tylko być sprawne technicznie, ale też prawidłowo oznaczone i oświetlone. Podświetlenie tablicy rejestracyjnej powinno generować światło białej barwy oraz dobrze oświetlać i zapewnić widoczność tylnej tablicy rejestracyjnej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

 Podświetlenie tablicy rejestracyjnej, jakie są rodzaje?

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej może działać za pomocą dwóch rodzajów żarówek. Najpopularniejsze to stosowane tradycyjne żarówki takie jak na przykład C5W, montowane w plastikowej obudowie i podłączane do zasilania napięciem 12 V do instalacji samochodowej. Tego rodzaju podświetlenie tablicy rejestracyjnej cechuje się łatwością montażu i niską ceną. Dzięki czemu w łatwy sposób sam dokonasz naprawy, nie wydając dużo pieniędzy. Drugi sposób podświetlenia tablicy rejestracyjnej to zastosowanie oświetlenia LED. Diody Led zapewniają więcej światła niż zwykła żarówka, a przy tym są bardziej energooszczędne, zużywając mniej prądu z instalacji samochodowej. Ich żywotność jest dłuższa, a barwa światła odpowiednio oświetla tablicę rejestracyjną. W sklepie internetowym Olejada.pl podświetlenie tablicy rejestracyjnej, które uchroni Cię przed otrzymaniem mandatu oraz ułatwi identyfikację Twojego samochodu. Te i wiele innych akcesoriów, olejów czy płynów eksploatacyjnych znajdziesz w jednym miejscu, dla swojego samochodu i dla samochodów w Twojej firmie.

Jakie wymienić podświetlenie tablicy rejestracyjnej?

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej można w łatwy sposób wymienić samemu w przypadku jego awarii. Żeby otworzyć obudowę, w której znajduje się żarówka, potrzebne Ci będzie coś cienkiego i płaskiego, na przykład śrubokręt. Często są one na wyposażeniu samochodów, gdyby przytrafiło Ci się naprawiać podświetlenie tablicy rejestracyjnej na przykład w trakcie kontroli drogowej. Wystarczy odgiąć delikatnie plastik i lampka powinna wyskoczyć sama. Samo włożenie nowej żarówki nie jest rzeczą trudną i wystarczy Ci na to kilka minut. Awarię podświetlenia tablicy rejestracyjnej  zasygnalizuje Ci komunikat na komputerze Twojego auta, a jeśli Twój samochód nie ma komputera pokładowego, żeby sprawdzić poprawność działania oświetlenia, wystarczy włączyć światła i przejść na tył samochodu. Jeśli żarówka miga lub w ogóle nie świeci, jest to jasny sygnał, że należy dokonać wymiany.

Najlepiej mieć zapas 2-3 żarówek, bo może dojść do niespodziewanego zwarcia lub przepalenia żarówki, a jazda bez podświetlenia tablicy rejestracyjnej  jest w Polsce karana mandatem. Dlatego kup żarówki do swojego auta i wszystkich samochodów firmowych w sklepie internetowym Olejada.pl.