Z biegiem lat akcesoria samochodowe przeszły pewną metamorfozę i nie chodzi już o dodatkowe elementy, które można nabyć w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym, ale gadżety, które w konkretnej sytuacji przydają się i sprawiają, że podróżowanie samochodem jest przyjemniejsze, a w sytuacji kryzysowej mogą zapewnić Ci bezpieczeństwo. Akcesoria dzielą się na różne grupy, a przede wszystkim na obowiązkowe wymagane prawem oraz te, które ułatwiają korzystanie z samochodu i samą jazdę. W naszym sklepie internetowym Olejada.pl znajdziesz między innymi akcesoria zimowe, apteczki, kamizelki, gaśnice, trójkąty ostrzegawcze, a nawet ramki do tablic rejestracyjnych.

Wyświetlanie 1–36 z 218 wyników

Jakie akcesoria są niezbędne w wyposażeniu samochodu?

Akcesoria samochodowe można podzielić na trzy grupy. Te szpanerskie i gadżeciarskie oraz te, które są niezbędne i prawo o ruchu drogowym wskazuje jako obowiązkowe. Trzecia grupa to te akcesoria, których posiadanie nie jest obowiązkowe, ale są bardzo przydatne i lepiej je mieć. Nawet po to, żebyś spokojnie ruszył w podróż, nie martwiąc się, że w sytuacji kryzysowej czegoś Ci zabraknie. Akcesoria samochodowe, to też takie rzeczy, których użycie jest ściśle związane z porą roku. Na przykład kable rozruchowe przydadzą Ci się przez cały rok, a w szczególności zimą, jeśli masz słaby akumulator. Z kolei skrobaczka do szyb, to przedmiot, który przyda się podczas zimowych przymrozków. W Polsce obowiązkowe wyposażenie samochodu to trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. Pamiętaj, że podczas podróży przez inne kraje obyczaje i zasady się zmieniają, to samo jest z obowiązkowym wyposażeniem I tak w Czechach dodatkowo wymagana jest apteczka, a na Słowacji, zestaw akcesoriów musisz uzupełnić o kamizelkę odblaskową, linkę holowniczą, żarówki i bezpieczniki oraz koło zapasowe, klucz i lewarek.

Jakie dodatkowe akcesoria są przydatne podczas podróży?

Akcesoria, które warto zabrać ze sobą w podróż, mogą w znaczący sposób ułatwić nam podróżowanie i użytkowanie samochodu. Popularne powiedzenie mówi, że przezorny zawsze jest ubezpieczony, co w tym przypadku oznacza, że ma zgromadzone wszystkie akcesoria w jednym miejscu i jest gotowy do każdej podróży i sytuacji, która może się wydarzyć. Dobrze jest, jeśli w samochodzie będziesz mieć:

  • kamizelkę odblaskową – nie jest obowiązkowa, ale kiedy opuszczasz samochód, stajesz się pieszym, a poza terenem zabudowanym masz obowiązek nosić elementy odblaskowe,
  • apteczka – najlepiej, żeby nigdy nie była potrzebna, ale czasem może dojść nawet do niegroźnych w skutkach zdarzeń, skaleczenie, krwotok z nosa. Dobrze mieć pod ręką okłady lub gazę, która może pomóc zapanować nad krwotokiem,
  • bezpieczniki i żarówki – warto mieć, chociaż te podstawowe, bezpieczniki i żarówki mają to do siebie, że czasem lubią się spalić. W szczególności w tych autach używanych i starszych. Dlatego dobrze jest, kiedy masz możliwość szybkiej wymiany i kontynuowania jazdy.

Te i wiele innych akcesoriów znajdziesz w naszym sklepie internetowym Olejada.pl. Odpowiednie doposażenie auta w akcesoria samochodów ułatwia korzystanie z nich i podróżowanie. Zadbaj, żeby Twoje auto prywatne lub służbowe miało wszystkie niezbędne rzeczy na pokładzie.