Wycieraczki samochodowe to elementy wyposażenia samochodu, które najczęściej się zużywają i pracują w najgorszych warunkach atmosferycznych. Dlatego są tak bardzo ważne dla przebycia bezpiecznie trasy, jaką masz pokonać. Śmiało, można je zaliczyć, do jednych z najważniejszych elementów pojazdu obok świateł lub gaśnicy. Komfort podróżowania i Twoje bezpieczeństwo w dużej mierze zależą od ich sprawności. Trudno sobie wyobrazić jazdę podczas ulewy lub gęstych opadów śniegu, kiedy to wycieraczki samochodowe są niesprawne.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Wycieraczki samochodowe dzielą się tak naprawdę wyłącznie na dwa rodzaje. To jakiego rodzaju wycieraczki należy kupić, w dużej mierze zależy od auta, w jakim chcesz wymienić zużyte elementy. Jeśli posiadasz auto starszego typu, to mogą w nim być zamontowane wycieraczki przegubowe. O ile Twój samochód nie jest klasykiem i zachowanie oryginalnego wyglądu nie jest priorytetem, możesz zdecydować się na zamontowanie nowego typu piór, jakim są wycieraczki samochodowe bezprzegubowe. To, czym różnią się od siebie wycieraczki samochodowe: 

  • Wycieraczki przegubowe – klasyczne lub tradycyjne, to starszy typ wycieraczek, który był montowany w autach starszych. Te wycieraczki samochodowe posiadają metalowe stelaże z przegubami, które dociskają pióra do szyby w taki sposób, żeby równomiernie zbierały wodę z szyby w Twoim aucie. Wada wycieraczek przegubowych to głośniejsza praca w porównaniu do wycieraczek bezprzegubowych.
  • Wycieraczki bezprzegubowe – wycieraczki samochodowe płaskie to obecnie stosowany przez producentów typ wycieraczek samochodowych. Najczęściej zaopatrywane są w nie auta fabrycznie nowe. Elementy ruchome takie jak stelaż zostały z nich usunięte, dzięki czemu łatwiej je oderwać od szyby podczas przymrozków. Nie są one narażone na korozję, lepiej wyglądają i przylegają całą powierzchnią do szyby, dzięki temu, że są elastyczne.

Kiedy wymienić wycieraczki samochodowe?

Wycieraczki samochodowe to elementy wyposażenia pojazdu, które wpływają w dużym stopniu na widoczność podczas jazdy oraz bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów. Regularnie wymieniane pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na drodze, których na pewno chciałbyś uniknąć. Żeby wycieraczki samochodowe zachowały swoje właściwości, najlepiej jest je wymieniać dwa razy do roku. Podobnie jak filtry czy oleje narażone są na eksploatację w skrajnych warunkach. Wycieraczki samochodowe połączone są w układ czyszczenia szyb razem ze spryskiwaczami. Nawet jeśli świeci słońce, podczas Twojej podróży latem używasz wycieraczek do czyszczenia szyby z owadów. Najtrudniejsze warunki, w jakich pracują wycieraczki samochodowe w Twoim aucie to te jesienią i zimą. Jeśli Twoje wycieraczki zaczęły pozostawiać smugi i nie do końca zbierają wodę z szyb, powinieneś jak najszybciej je wymienić. Wycieraczki samochodowe to długi cienki pasek gumy, która się zużywa, dlatego nie oszczędzaj na bezpieczeństwie i zmieniaj wycieraczki regularnie. W sklepie internetowym Olejada.pl znajdziesz wycieraczki, które pasują do Twojego auta.