Mycie i naprawa szyb, luster i reflektorów samochodowych to czynności, które wpływają na znaczną poprawę widoczności podczas jazdy Twoim samochodem, dlatego poświęcić uwagę tym elementom i sprawdzić, w jakim są stanie. Rysy, pęknięcia i zabrudzenia szyb mogą utrudnić jazdę, szczególnie kiedy zapadnie zmrok. Jeśli obraz w Twoich lusterkach jest źle przekazywany, bo lusterko jest brudne lub uszkodzone, możesz mieć problem z oszacowaniem odległości. Zły stan reflektorów samochodowych skraca widoczność na drodze i powoduje, że mniejsza jej powierzchnia jest oświetlana. Podczas badania technicznego jest to jedno z kryteriów przejścia takiego badania pozytywnie przez Twój samochód.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 28

Jak mycie i naprawa szyb, luster i reflektorów samochodowych wpływa na komfort korzystania z auta?

Mycie i naprawa szyb, luster i reflektorów samochodowych to czynności, które powtarzane są regularnie, ponieważ każdy przebyty kilometr trasy ma wpływ na te elementy. Piach i kurz oraz owady podczas letnich wyjazdów, śnieg, deszcz i błoto w okresie jesienno- zimowym. Do tego drobne kamyczki i Twoje reflektory samochodowe mogą potrzebować na przykład pasty do renowacji.  Jeśli klosze lamp matowieją, światło żarówki oświetla mniejszy obszar niż przy czystych i sprawnych.

Pewnie zdarzyło Ci się jechać w taką ulewę, że wycieraczki nie nadążały z odprowadzaniem wody. Jest na to sposób, który wykorzystuje siłę pędu i wspomaga wycieraczki, a czasem wyklucza potrzebę ich użycia i skutecznie usuwa wodę z szyby czołowej. Niewidzialna wycieraczka to środek, który w łatwy sposób naniesiesz na szybę. Żeby uniknąć porysowania szyby, podczas przymrozków wykorzystaj odmrażacz do szyb, dzięki któremu w błyskawicznym tempie pozbędziesz się szronu z szyb. Wszystkie te czynności i preparaty pozytywnie wpływają na komfort korzystania z samochodu. Łatwo i szybko możesz odmrozić swój samochód oraz naprawić i zregenerować szyby i lusterka. Wszystko, co potrzebujesz znajdziesz w sklepie internetowym Olejada.pl.

Mycie i naprawa szyb, luster i reflektorów samochodowych jak zrobić to samemu?

Mycie i naprawa szyb, luster i reflektorów samochodowych wcale nie musi być trudne i możesz to zrobić sam. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie płyny czyszczące, ręczniki i gąbki z irchy. Wystarczy, że poświęcisz jedno popołudnie, a Twoje szyby odzyskają swój blask, a widoczność zostanie poprawiona. Nawet najbardziej zmatowiałe reflektory możesz doprowadzić to pierwotnego stanu, a uszkodzenia wypełnić i naprawić tak, że woda, ani nic innego nie dostanie się do środka. Czasem mycie i naprawa szyb, luster i reflektorów samochodowych nie wymaga specjalistycznego sprzętu, dlatego możesz o robić w zaciszu swojego garażu. Jeśli natomiast zajmujesz się tym na co dzień i robisz to w swoim profesjonalnym warsztacie, to wszystkie potrzebne Ci rzeczy znajdziesz w naszym sklepie internetowym Olejada.pl. Dzięki temu Twoja praca będzie łatwiejsza i osiągniesz wymagane efekty.