Filtry pozostałe, które odgrywają równie ważną rolę co filtry paliwa w układzie paliwowym, filtry powietrza w układzie dolotowym czy filtry oleju sprawią, że użytkowanie Twojego pojazdy w sposób ciągły unikając niepotrzebnych awarii. Jednym z takich filtrów, który może mieć wpływ na żywotność i osiągi twojego samochodu to filtr automatycznej skrzyni biegów. W momencie, kiedy decydujesz się na wymianę oleju do skrzyni biegów, warto, jest wymienić jej filtr, żeby uniknąć awarii całego układu i unieruchomienia auta.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Dlaczego filtry pozostałe są tak ważne w pracy Twojego samochodu lub maszyny?

Filtry pozostałe stosowane są w układach, które nie budzą Twojego skojarzenia z zastosowaniem filtracji cieczy pracujących w nich. Co nie oznacza, że są mniej istotne, bo w znaczący sposób wpływają na charakterystykę pracy różnych podzespołów. Filtracja jest bardzo ważna dla zachowania dłuższej żywotności elementów maszyn i układów w samochodzie, które przez pracę w trudnych warunkach narażone są na uszkodzenia. Jeśli chcesz uniknąć awarii i kosztów związanych z naprawą, powinieneś dbać też o nieoczywiste elementy takie jak na przykład filtr do skrzyni automatycznej, a może filtra AdBlue. Głównie w maszynach przemysłowych oraz rolniczych konstrukcja przewiduje stosowanie dodatkowych filtrów. Filtry pozostałe to na przykład filtr odmy czy filtr powietrza elektrozaworu, a nawet filtr odpowietrznika.

Jaki wpływ na pracę mają filtry pozostałe?

Podczas gdy filtry główne, o których słyszy się najczęściej, pracują, wtedy kiedy samochód lub maszyna jest włączona, filtry pozostałe często są niezauważane i zdarza się, że pracują, wtedy kiedy maszyna lub samochód są wyłączone. Dla dobrej i nieprzerwanej pracy ważne jest, żeby wszystkie układy ze sobą współpracowały i nie zawodziły. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka czegoś nie widać nie znaczy to, że filtry pozostałe nie pracują. Wykonują te same zadania co inne filtry, czyli chronią przed zanieczyszczeniami układy, w których są montowane. Stosowanie filtra skrzyni automatycznej wydłuża jej żywotność i chroni jej tryby przez przedostaniem się zanieczyszczeń. Skrzynie automatyczne, to bardzo precyzyjne i delikatne mechanizmy. Odpowiednia dbałość i konserwacja zagwarantuje Ci, że Twoja skrzynia będzie pracować niezawodnie przez długi czas. Wyobraź sobie eksploatację swojego samochodu bez awarii. Czy to możliwe? Tak, jeśli regularnie zadbasz o wymiany wszystkich niezbędnych podzespołów. Wśród szerokiego asortymentu sklepu internetowego Olejada.pl znajdziesz filtry pozostałe, które doskonale uzupełnią pracę innych filtrów.