Filtry powietrza to bardzo ważne elementy układu dolotowego. Zapobiegają dostawaniu się zanieczyszczeń z powietrza do silnika. Do spalania paliwa niezbędna jest odpowiednia ilość powietrza, a filtr powietrza dba o to, żeby jego jakość była jak najlepsza, bo ma to wpływ na osiągi samochodu i jego żywotność. Chroni cylindry i silnik przed drobnymi pyłami i kurzem, który może spowodować awarie jednostki napędowej. W sklepie internetowym Olejada.pl znajdziesz filtry powietrza najwyższej jakości do Twojego samochodu.

Wyświetlanie 1–36 z 158 wyników

FILTR POWIETRZA AP022/2 Original price was: 25,00 zł.Current price is: 21,90 zł. Cena netto: 17,80 

Jak często wymieniać filtry powietrza?

Filtry powietrza wymienia się w stosunkowo łatwy sposób, dlatego czasem można dokonać samodzielnej wymiany, nie czekając na wizytę u mechanika. Jeśli wymaga on wymiany, możesz zrobić to niezależnie od tego, czy pozostałe rzeczy takie jak filtr kabinowy, olej silnikowy, czy filtr paliwa kwalifikują się do wymiany. Duży wpływ na wymianę filtra powietrza mają warunki, w których użytkujesz swój pojazd. W intensywnych warunkach miejskich może wymagać częstszej wymiany, niż zaleca producent. Jeśli Twoje przebiegi roczne są bardzo niskie maksymalny czas między wymianą filtra powietrza to dwa lata. Dla prawidłowego funkcjonowania silnika ważne jest, żeby filtry powietrza wymieniać regularnie, szczególnie kiedy stosujesz filtry naturalne, te mają skłonność do szybkiego kruszenia się. Żeby uniknąć wysokiego spalania i niższych osiągów, kontroluj stan swojego filtra powietrza nawet co kilkanaście kilometrów. Nie jest to uciążliwa czynność, a na pewno zobaczysz różnicę w portfelu i osiągach swojego auta.

Jak skuteczne są filtry powietrza?

Stosowane obecnie materiały, z których produkuje się filtry powietrza, pozwalają zatrzymać zanieczyszczenia na poziomie 99, a często też 100%. Materiały te są zdolne do całkowitego pochłaniania i oddzielania zabrudzeń od powietrza. Filtry wykonywane są z materiałów sztucznych takich jak poliester lub naturalnych wykonanych z bawełny i celulozy. Te, które są z włókniną, są dużo skuteczniejsze i wydajniejsze. Są trwalsze i nie poddają się zniekształceniom. Dzięki temu do komory spalania trafia lepszej jakości powietrze i osiągi Twojego pojazdu są zauważalnie lepsze. Filtry powietrza powinny cechować się dużą odpornością na wilgoć i temperaturę. Jeśli posiada minimalną przestrzeń montażową, skutecznie zatrzymuje powietrze, które dostałoby się poza powierzchnią jego działania. W sklepie internetowym Olejada.pl znajdziesz filtry powietrza najwyższej jakości, które pozwolą Ci użytkować swój samochód przez długi czas.