Środki do naprawy i konserwacji podwozia wydłużają czas korzystania z Twojego samochodu. Skuteczne zabezpieczenie przed działaniem wody i soli skutecznie eliminuje powstawanie korozji, która może spowodować trwałe uszkodzenia i konieczność przeprowadzenia drogich napraw. Nasz klimat sprzyja rozwojowi korozji, szczególnie po okresie jesienno-zimowym. To, czego nie widać na pierwszy rzut oka może doprowadzić do powstawania ognisk korozji na progach samochodu i jego podwoziu, których naprawa może okazać się nieopłacalna i samochód może wylądować ostatecznie na złomie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 33

Jak samemu stosować środki do naprawy i konserwacji podwozia?

Jeśli chcesz, samemu stosować środki do naprawy i konserwacji musisz pamiętać, że potrzebne są do tego nie tylko odpowiednie preparaty i akcesoria. W Twoim garażu lub warsztacie musi panować odpowiednia temperatura pomiędzy 22, a 25 stopni Celsjusza. Niezbędna też jest dobra wentylacja. Jeśli chcesz poddać konserwacji podwozie Twojego samochodu i stosujesz środki do naprawy i konserwacji podwozia, musisz pamiętać, że jest to proces wymagający dużej cierpliwości, zaangażowania, a przede wszystkim jest bardzo czasochłonny. Żeby przystąpić do pracy, zadbaj o odpowiednią odzież roboczą, rękawice, okulary ochronne. Zabezpiecz elementy, które nie będą poddawane konserwacji:

  • nadkola
  • wydech
  • osłony
  • elementy silnika
  • karoseria
  • plastiki

Pamiętaj, że podwozie musi być dokładnie osuszone i oczyszczone. Jeśli znajdziesz miejsca, w których jest rdza, usuń ją, w innym przypadku środki do naprawy i konserwacji podwozia mogą okazać się nieskuteczne.

Jakie środki do naprawy i konserwacji podwozia wybrać, w sprayu czy nakładane pędzlem?

Środki do naprawy i konserwacji podwozia można nakładać na dwa sposoby. Jedne kupisz w sprayu, drugie wymagają użycia pędzla. Używanie preparatów w sprayu na pewno jest wygodne i szybkie, wystarczy nacisnąć i skierować środek w miejsce, które chcemy zabezpieczyć. Przy dużych powierzchniach na pewno będzie to dobry i skuteczny sposób aplikacji. Dla środków, które nakładane są pędzlem, zastosowanie znajdzie się przy zabezpieczaniu małych elementów, które charakteryzują się trudnym dostępem. Aplikacja pędzlem na pewno jest bardziej czasochłonna, co nie znaczy, że mniej skuteczna. Śmiało też, można powiedzieć, że jest bardzo dokładna i precyzyjna. Biorąc pod uwagę fakt, że podwozie samochodu składa się z wielu elementów, powinieneś do swoje pracy wybrać jeden i drugi rodzaj środków do naprawy i konserwacji podwozia.