Mycie, czyszczenie i konserwacja samochodu to podstawowy obowiązek każdego użytkownika samochodu. Podróżowanie w zadbanym i czystym samochodzie to czysta przyjemność. Dbanie o utrzymanie właściwego porządku wewnątrz auta ma wpływ przy sprzedaży auta, osoba, która będzie chciała je od Ciebie odkupić, kiedy zobaczy czyste wnętrze i dobrze zakonserwowane podwozie, nie będzie miała wątpliwości co do tego, jak dbałeś o samochód. Zaufa Ci, że wszystkie filtry, oleje i płyny eksploatacyjne były przez Ciebie wymieniane na bieżąco. W naszym sklepie internetowym Olejada.pl znajdziesz mnóstwo akcesoriów i środków, z którymi mycie, czyszczenie i konserwacja samochodu sprawią Ci przyjemność.

Wyświetlanie 1–36 z 269 wyników

W jaki sposób mycie, czyszczenie i konserwacja samochodu wpływają na jego wartość?

Zakup auta używanego nie stanowi problemu, problem stanowi jego sprzedaż, dlatego regularne mycie, czyszczenie i konserwacja samochodu ma duży wpływ cenę poszczególnego egzemplarza.

Tak samo, jak często wymieniasz olej silnikowy i filtry powinieneś pamiętać o utrzymaniu czystości w swoim samochodzie. Stare porzekadło mówi: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – a w tym przypadku „tak Cię cenią”, a właściwie samochód, który chcesz sprzedać. Jeśli zadbasz o poszczególne segmenty swojego samochodu, to znaczy:

  • o wnętrze,
  • o lakier,
  • o podwozie,

To możesz wystawić swój samochód za cenę wyższą niż pojazdy, które na pierwszy rzut oka pokazują swoje mankamenty. Stosując regularnie, odpowiednie preparaty do czyszczenia wnętrza samochodu zabezpieczysz plastiki, deskę rozdzielczą oraz tapicerkę swojego auta. Stosowanie wosku pomoże uniknąć powstawania mikro uszkodzeń na lakierze od zamarzniętych kropli wody. Odpowiednie środki do naprawy i konserwacji podwozia zabezpieczą je przed korozją i powstawaniem dziur. Wszystkie potrzebne Ci kosmetyki znajdziesz w naszym sklepie internetowym Olejada.pl. Zadbaj o swoje prywatne samochody oraz auta służbowe.

Jak prawidłowo dbać o wygląd swojego auta?

Użytkowanie samochodu wiąże się z tym, że zbiera on cały kurz i zanieczyszczenie z dróg, po których się porusza, dlatego mycie, czyszczenie i konserwacja samochodu powinny być przeprowadzane regularnie dla Twojego zdrowia oraz komfortu podróżowania. Żeby utrzymać auto w odpowiednim stanie, nie wystarczy jedynie odkurzanie wnętrza czy mycie na myjni. Raz na jakiś czas powinieneś użyć przeznaczonych do tego preparatów i zadbać o takie elementy wnętrza jak kokpit, boczki drzwi, tapicerka siedzeń lub elementy deski rozdzielczej. Dlatego powinieneś stosować przeznaczone do tego środki, które w tym Ci pomogą.

Dbanie o właściwy wygląd nadwozia Twojego auta to nie tylko dbanie o lakier. Zwróć uwagę na drobne elementy takie jak na przykład chromowane listwy, dokładki zderzaka albo stan lamp w Twoim samochodzie. Lepiej oświetlona droga, to droga bezpieczniejsza. Preparaty do mycia i konserwacji nadwozia znajdziesz w naszym sklepie.

Dbanie o podwozie i podłogę w Twoim samochodzie spowoduje, że podczas wizyty na stacji diagnostycznej potencjalny kupujący nie zrezygnuje z zakupu. Konserwacji powinieneś dokonać najpóźniej na jesień. Pamiętaj, żeby dokładnie umyć podwozie, żeby pozbyć się resztek piachu i innych zanieczyszczeń, następie stosując preparaty do konserwacji, zabezpiecz podłogę w swoim samochodzie. Regularnie sprawdzaj stan powłoki zabezpieczającej, żeby uniknąć nawet najmniejszych ognisk korozji.