Oświetlenie bagażnika lub przestrzeni ładunkowej jest niezwykle przydatne, kiedy z nich korzystasz. Jest to oświetlenie niezależne, to znaczy, że kiedy wyłączysz silnik w swoim samochodzie, otwierając klapę bagażnika, światło zostanie włączone. Dzieje się tak, dzięki włącznikowi przy zamku. W momencie, kiedy zamykasz klapę lub drzwi przełącznik wyłącza oświetlenie bagażnika, lub przestrzeni przeładunkowej, kiedy otwierasz, oświetlenie zostaje włączone. Poprawne działanie oświetlenia ułatwia wyszukiwanie różnych rzeczy, które są przewożone w Twoim samochodzie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Jaką funkcję spełnia oświetlenie bagażnika?

Oświetlenie bagażnika jest niezwykle przydatne, kiedy jesteś w ciemnym garażu podziemnym lub kiedy na dworze jest już ciemno. Często zdarza Ci się przewozić różne rzeczy, większe lub mniejsze. A czasem jest tak, że konkretne rzeczy muszą trafić do odpowiedniej osoby. Przeglądanie tego, co masz w bagażniku z pomocą latarki, jest uciążliwe, bo musisz ją trzymać w jednej ręce i przeszukiwać swój bagażnik w celu znalezienia rzeczy, która Cię interesuje. Problem ten rozwiązuje odpowiednie oświetlenie bagażnika, dzięki niemu masz wolne obie ręce i swobodnie możesz odczytać to, co na przykład znajduje się na etykietach lub szybko i sprawnie odnaleźć rzeczy, które Cię interesują. Oświetlenie bagażnika w Twoim samochodzie pozwoli Ci też dokładnie go odkurzyć. Dzięki niemu dostrzeżesz nawet najmniejsze zabrudzenia.

Jakie są typowe usterki oświetlenia bagażnika?

Oświetlenie bagażnika jest systemem raczej mało awaryjnym. Niestety czasem może dojść do jego awarii w twoim samochodzie prywatnym lub w samochodach firmowych Twoich pracowników. Pomimo tego, że oświetlenie bagażnika nie wpływa na bezpieczeństwo w sposób bezpośredni, ułatwia przeszukiwanie przestrzeni ładunkowej na przykład w trakcie wymiany koła, bo to w bagażniku najczęściej znajduje się koło zapasowe i klucz do kół. Najczęściej dochodzi do przepalenia żarówki, która jest w lampce bagażnika. Jej wymiana nie jest skomplikowana, wystarczy wyjąć ją z oprawki i włożyć nową. Przy wyborze żarówki, którą chcesz wymienić dobrze, jest sprawdzić wymiary starej żarówki. Informacje o tym, jaka żarówka powinna być wykorzystana, znajdziesz w materiałach producenta. Dobrze jest mieć zapas żarówek i innych akcesoriów, wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w sklepie internetowym Olejada.pl.