Filtr oleju to część, która ma duży wpływ na jakość pracy silnika. Każda układanka składa się z wielu elementów, które muszą być do siebie dopasowane. Odpowiedzialny za filtrację oleju silnikowego w samochodzie, filtr oleju dba o to, żeby nic co może uszkodzić silnik, nie dostało się do środka. Kiedy silnik pracuje, jest odpowiedzialny za zatrzymanie nieczystości, zanim te do niego dotrą. Nie ważne czy prowadzisz firmę, czy użytkujesz samochód prywatnie, musisz dbać o swoje samochody i maszyny.

Wyświetlanie 1–36 z 170 wyników

Wymieniaj filtr oleju regularnie

Dla prawidłowej pracy silnika filtr oleju powinno się wymieniać regularnie. Jest on elementem układu smarowania silnika. Jeśli chcesz, żeby olej silnikowy spełnił swoje zadania i nie doprowadził do awarii Twojego pojazdu, to musi być filtrowany. To przez powstałe w trakcie pracy silnika zanieczyszczenia: pozostałości po spalanym paliwie, termiczny rozkład samego oleju, a nawet pyłki z powietrza i drobiny metalu, może dojść do uszkodzenia jednostki napędowej. Dlatego wymiana filtra oleju w momencie, kiedy decydujesz się, na wymianę oleju jest wskazana. Można rozróżnić dwa podstawowe rodzaje filtra oleju, ze względu na ich budowę: puszkowe, czyli obudowa zintegrowana z wkładem oraz sam wkład filtra oleju, którego obudowa jest zintegrowana z silnikiem. Nasz sklep internetowy dysponuje oboma rodzajami filtrów olejowych i obsługuje firmy i klientów indywidualnych.

Jaki filtr oleju wybrać?

Słabej jakości filtr oleju może nie spełnić swoich właściwości i w krytycznym momencie doprowadzić do awarii silnika. Olej silnikowy tłoczony jest do filtra pod wysokim ciśnieniem pięciu barów. Filtr oleju, który nie jest wykonany z odpowiedniego materiału, może nie wytrzymać takiego ciśnienia, kiedy olej nie jest odpowiednio rozgrzany albo wkład jest mocno zabrudzony, jego wkład papierowy może się rozerwać. Rozwiązaniem problemu złego doboru filtra zainteresowali się producenci silników i obecnie filtr oleju montowany jest na stałe przy silniku i wymieniany jest tylko jego wkład. Częstym problemem, z którym możesz się spotkać to nieszczelność filtra, przez który należy niezwłocznie wymienić filtra na nowy. Powodem nieszczelności jest złe wykonanie filtra oleju, przepływający przez niego olej wydostaje się na zewnątrz przez powstałe szczeliny i nie jest filtrowany. Sklep internetowy Olejada.pl to również filtry powietrza, filtry kabinowe oraz filtry paliwa i nie tylko.