Dodatki do olejów i paliw są powszechnie stosowanymi preparatami, które mają na celu wzbogacenie mieszanki paliwowej oraz poprawienie właściwości olejów używanych w samochodach, maszynach budowlanych lub rolniczych. Dodatki do paliwa czyszczą wtryskiwacze i dysze wtrysków, przez co poprawione jest dawkowanie paliwa i wtryskiwanie go do komory spalania. Dzięki stosowaniu takich dodatków możesz zredukować ilość produkowanych spalin. Spalanie paliwa może się obniżyć, a żywotność silnika się wydłuży. Jeśli dodasz do oleju preparaty poprawiające ich właściwości, możesz wydłużyć żywotność oleju przez ograniczenie parowania. W naszej ofercie kupisz też preparat do czyszczenia katalizatorów, który podnosi temperaturę spalin i poprawia drożność katalizatora.

Wyświetlanie 1–36 z 95 wyników

Po co stosuje się dodatki do olejów i paliw?

Silniki spalinowe często pracują w trudnych warunkach, dodatki do olejów i paliw ułatwiają im tę pracę i zabezpieczają silnik. Duże zagrożenie dla Twojej jednostki napędowej to praca w wysokich lub niskich temperaturach, wilgoć, rdza oraz inne zanieczyszczenia, które dostaną się do układu paliwowego na przykład przez zużyty filtr paliwa. Czasem zdarzy się, że zatankujesz inne paliwo niż zwykle i to może doprowadzić do awarii. Stosując preparaty, które zapobiegają zamarzaniu lub mętnieniu albo rozwarstwianiu się paliwa uchronisz swój silnik przed awarią. Taki środek wlewasz bezpośrednio do baku. Dodatki do olejów i paliw można stosować we wszystkich silnikach spalinowych, nawet tych zasilanych LPG. Taki dodatek skutecznie konserwuje, usuwa osady, które mogą zaszkodzić silnikowi, zapobiega korodowaniu metalowych elementów oraz zbieraniu się wody. Twój silnik może pracować sprawniej i wydajniej, obniżając ilość spalanego paliwa. Będziesz mógł łatwiej odpalić silnik, Twoje paliwo nie będzie zamarzało. W przypadku środków, które dodaje się do oleju, ogromną zaletą w ich stosowaniu jest ograniczenie parowania, poprawienie stabilności termicznej i utleniającej, co wydłuży żywotność oleju. Przy niskich temperaturach, taki środek pomaga odpowiednio nasmarować elementy narażone na wysokie tarcie. Przywraca dawną objętość uszczelkom olejowym, poprawiając elastyczność i zapobiegając wyciekom oleju.

Czy regularne stosowanie dodatków do olejów i paliwa może zaszkodzić?

Dodatki do olejów i paliwa nie zaszkodzą Twojemu autu. Są to produkty, których celem jest poprawienie osiągów silnika i innych podzespołów. W przypadku dodatków do paliwa zaleca się regularne ich stosowanie, bo jedna dawka preparatu może nie wystarczyć. Po jednym użyciu możesz nie zauważyć poprawy. W naszym sklepie internetowym olejada.pl znajdziesz preparaty uznanych producentów. Każdy jest dokładnie opisany i najlepiej stosować je z zaleceniami producenta. Jeśli Twój samochód nie był używany przez dłuższy czas, zastosuj dodatki do olejów, które pomogą zregenerować uszczelki, które mogły wyschnąć z braku smarowania.