Czyszczenie klimatyzacji samochodowej i utrzymanie jej w odpowiedniej kondycji sprawi, że będziesz długo cieszyć się z jej pracy. Możesz bez obaw zrobić to sam, oszczędzając sporo pieniędzy, bo serwis klimatyzacji może okazać się kosztowny. Stosując oleje i preparaty do tego przeznaczone, czyszczenie klimatyzacji może odbyć się w Twoim garażu lub pod blokiem. Olej do sprężarki zadba o części metalowe, środki do odgrzybiania i oczyszczania klimatyzacji to wszystko pozwoli Ci pozbyć się przykrych zapachów, które wydobywają się z nawiewów bez konieczności demontażu filtra kabinowego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Jak często robić czyszczenie klimatyzacji w aucie?

Sprawna klimatyzacja w aucie to podstawa, dlatego czyszczenie klimatyzacji i utrzymanie jej prawidłowego działania, zapewni Ci komfort w trakcie podróży. Szczególnie wtedy, kiedy z nieba leje się żar. Żeby przyjemny chłód mógł umilać Ci podróż i skutecznie obniżał temperaturę w aucie, stosuj preparaty, które odgrzybiają i oczyszczają przewody wentylacyjne nawiewów. Możesz robić to sam bez konieczności wizyty w serwisie.

Czyścić klimatyzację powinno się minimum dwa razy do roku, bo wilgoć, która dostaje się do wentylacji i nawiewów, sprzyja powstawaniu grzybów i bakterii. Preparaty, które są w asortymencie sklepu internetowego Olejada.pl posłużą Ci do odświeżania klimatyzacji w Twoim aucie, pomogą utrzymać świeży zapach i odgrzybić układ bez demontażu filtra kabinowego. Regularne czyszczenie zalecane jest, jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma astmę i problemy z drogami oddechowymi.

W jaki sposób czyścić klimatyzację w aucie?

Czyszczenie klimatyzacji to prosty proces, który można opisać krok po kroku w kilku zdaniach.

W jaki sposób powinieneś się przygotować do odświeżania powietrza w Twoim samochodzie? Nie potrzebny jest warsztat ani serwis klimatyzacji, wystarczą preparaty, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym Olejada.pl.  W skazane jest, żebyś takie czyszczenie przeprowadził na początku jesieni i potem powtórzył na wiosnę. Zmiany temperatur w tym okresie sprzyjają rozwojowi grzybów i bakterii. Każdy preparat ma specjalną rurkę, która wkładasz do wlotu powietrza. Wlot zazwyczaj jest w okolicy przestrzeni nóg pasażera z przodu i tam po zablokowaniu sprayu aplikujesz zawartość puszki. Banalnie prosta czynność. Dodatkowo każdy producent dokładnie opisuje proces aplikacji preparatów. Na opakowaniu znajdziesz instrukcję jak osuszyć powierzchnię parownika i klimatyzatora oraz krok po kroku, jak ustawić nawiewy i moc wentylatora.

Cały zabieg czyszczenia klimatyzacji w samochodzie trwa od 20 do 40 minut. Oczywiście zasugeruj się tym, co napisał producent na opakowaniu. Kiedy skończysz proces odświeżenia, Twoje auto jest już gotowe i możesz ruszać w podróż.