Ramki do tablic rejestracyjnych to plastikowe konstrukcje, które w łatwy sposób pomogą Ci zamocować tablice rejestracyjne twojego samochodu. Posiadanie w widocznym miejscu z przodu i z tyłu tablic rejestracyjnych jest wymogiem prawnym w naszym kraju i na całym świecie. Każdy zarejestrowany samochód posiada swoje własne numery rejestracyjne, które wybite na tablicach umieszczane są zazwyczaj z przodu na zderzaku, a z tyłu na klapie bagażnika. Żeby poprawnie zainstalować tablice rejestracyjne, wykorzystaj do tego celu ramki do tablic rejestracyjnych, które znajdziesz w sklepie internetowym Olejada.pl.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak wybrać ramki do tablic rejestracyjnych?

Ramki do tablic rejestracyjnych to potrzebne elementy wyposażenia każdego pojazdu. Często nie zwracasz na nie swojej uwagi. Mogą pomóc upiększyć Twój samochód, zareklamować firmę lub wyrazić swoją indywidualność poprzez umieszczenie na nich dowolnego tekstu, lub obrazku. Kosztują niewiele, a spełniają bardzo ważną funkcję. Ramki do tablic rejestracyjnych utrzymują je na właściwym miejscu i zabezpieczają je przed zgubieniem. Wybór odpowiednich ramek do tablic nie musi być przypadkowy. Często zdarza się, że jeździsz z ramkami do tablic rejestracyjnych, które dostałeś gdzieś w warsztacie lub salonie samochodowym i dopóki trzymają tablice na swoim miejscu, wszystko jest w porządku. Jeśli na przykład kupiłeś samochód i przerejestrowujesz go, masz idealną okazję do zmiany ramek do tablic rejestracyjnych. Możesz wybrać między:

  • czarnymi lub chromowanymi;
  • jednym z trzech rozmiarów w zależności, ile miejsca jest na Twoim aucie;
  • zabawne lub firmowe;
  • zaawansowane technologicznie – z dodatkowym oświetleniem wstecznym, kurtyną na tablice lub kamerką cofania.

Jak widzisz, nawet tak mały kawałek plastiku ma wiele wariantów i możesz dobrać takie, które będą odpowiadały Ci i dzięki nim Twój samochód będzie dobrze wyglądał.

Jak zamontować ramki do tablic rejestracyjnych?

Montaż ramki do tablic rejestracyjnych nie jest trudnym wyzwaniem i każdy bez problemu dobie z nim poradzi. Producenci aut przewiduj w konstrukcjach samochodów miejsce na ich umieszczenie. Najważniejsze, to żeby z tyłu ramka miała odpowiednie podświetlenie tablicy rejestracyjnej, tak żeby była dobrze widoczna w nocy. Ta z przodu musi być umieszczona w takim miejscu, żeby było ja widać. Ramki do tablic rejestracyjnych, które są montowane z tyłu zazwyczaj w klapie bagażnika, wkręca się do przygotowanych wcześniej otworów. Rami do tablic rejestracyjnych, które montuje się z przodu, zazwyczaj w przednim zderzaku można zamocować na mocną taśmę dwustronną lub wkrętami robiąc otwory w zderzaku. Jeśli w Twoim samochodzie jest dodatkowe nagłośnienie, zastanów się nad podłożeniem pianki, pomiędzy karoserią klapy bagażnika a ramką do tablicy rejestracyjnej unikniesz dzięki temu drgań, które od wibracji i fal dźwiękowych może doprowadzić do wysunięcia się tablicy rejestracyjnej. Dzięki nie będzie też dodatkowych, niepożądanych dźwięków. Jeśli masz auto terenowe, warto znaleźć takie miejsce na montaż ramki do tablic rejestracyjnych, żeby były odpowiednio wysoko, bo w terenie o wiele łatwiej zgubisz tablicę, która jest zamontowana stosunkowo nisko.