Akcesoria zimowe pozwolą Ci szybko doprowadzić swój samochód do porządku. Zaśnieżone auto, oszronione szyby, słaby akumulator? Przygotuj się odpowiednio do zimy i miej zawsze pod ręką najpotrzebniejsze rzeczy takie jak kable rozruchowe, szczotkę ze skrobaczką, odmrażacz do zamków czy prostownik. Gromadząc te przedmioty, będziesz gotowy nawet na największy atak zimy. Ujemne temperatury nie tylko wpływają na paliwo w samochodzie, które możesz wzbogacić różnego rodzaju dodatkami i ulepszaczami, ale też mogą mieć zły wpływ na Twój akumulator. Nawet jeśli jest nowy, dłuższy postój zimą może doprowadzić do jego rozładowania, dlatego warto mieć swój zestaw kabli, który pozwoli Ci uruchomić samochód w zimowy poranek. Dobrej jakości skrobaczka, pomoże Ci pozbyć się szronu z przedniej szyby, kiedy śpieszysz się do pracy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Jakie akcesoria zimowe powinny znaleźć się w Twoim samochodzie?

Żeby dobrze przygotować się, nawet na największy atak zimy w swoim samochodzie powinieneś mieć kilka ważnych rzeczy, które jako akcesoria zimowe pomogą Ci łatwo i szybko przygotować samochód do jazdy następnego dnia. Pamiętaj, żeby w odpowiedni sposób zadbać też o inne płyny eksploatacyjne, które przeznaczone do użytku letniego mają inne właściwości niż te przeznaczone do użytku zimą. Zanim pierwszy atak zimy Cię zaskoczy, sprawdź, czy masz:

  • kable rozruchowe, które pomogą Ci odpalić samochód;
  • odmrażacz do szyb, bo czasem skrobanie trwa wieczność;
  • szczotkę z miękkim włosiem, która nie porysuje lakieru, ale skutecznie zmiecie śnieg z auta;
  • skrobaczkę do szyb, która pomoże Ci, kiedy odmrażacz się skończy;
  • prostownik, jeśli Twój akumulator ma swoje lata, dobrze jest podładować go w nocy, żeby uniknąć niespodzianek;
  • osłona przeciwszronowa, która w ułamek sekundy odkryje czystą szybę przednią i ochroni ją od mrozu.

Przygotowanie takiego zestawu w naszym sklepie internetowym Olejada.pl zajmie Ci tylko kilka minut.

Jakie akcesoria zimowe pozwolą Ci otworzyć zamarznięty samochód?

Zima ma swój urok, ale czasem niesie ze sobą pewne utrudnienia, z którymi musisz się zmierzyć jeszcze zanim odpalisz silnik w swoim samochodzie. Niska temperatura i opady śniegu powodują największy dyskomfort. Zdarzają się też sytuacje, w których nie możesz dostać się do swojego samochodu. Mowa tutaj o zamarzniętych zamkach w samochodach, które nie otwierają się z pilota. Najlepszym sposobem na otwarcie takiego samochodu jest zastosowanie akcesoriów zimowych takich jak na przykład odmrażacz do zamków, które pozwolą szybko odblokować zamek i otworzyć samochód.