Preparaty wielofunkcyjne posiadają wiele zastosowań, są przydatne w momencie, kiedy niezbędna jest drobna korekta lakieru lub uzupełnienie ubytku w karoserii Twojego samochodu. Jeśli masz podstawowe umiejętności, jak stosować takie preparaty, naprawy samochodu możesz dokonać sam, bez udziału specjalistycznego warsztatu. Żywice, utwardzacze, odtłuszczacze to wszystko jest w ofercie naszego sklepu internetowego Olejada.pl. Czasem po długiej podróży na karoserii Twojego samochodu mogą zostać pozostałości po owadach, dzięki preparatom do usuwania owadów w szybki sposób pozbędziesz się zabrudzeń.

Wyświetlanie 1–36 z 44 wyników

Preparaty wielofunkcyjne, do czego mogą się przydać?

Preparaty wielofunkcyjne to przede wszystkim środki, które ułatwią Ci konserwację i naprawy nie tylko karoserii samochodowej, ale nawet poszycie łodzi i innych pojazdów. Preparaty penetrujące pomogą Ci wyczyścić wszelkie zawory i gwinty, które zapiekły się i jest problem z ich odkręceniem lub otwarciem. Czasem jest tak, że jedynym ratunkiem dla plastikowych elementów jest ich ponowne sklejenie. Wyobraź sobie jazdę na quadzie po lesie, podczas której jeden z plastików obudowy quada został uszkodzony. Zamiast wymieniać go całego, możesz wykorzystać matę szklaną, żywicę i samodzielnie naprawić uszkodzony element. W ten sposób plastik może zostać pomalowany i będzie wyglądał jak nowy. Jeśli często podróżujesz, na pewno kiedyś trafiłeś na odcinek drogi, na którym dopiero co został położony asfalt. Kawałki smoły przyczepiły się do opon, po czym w trakcie jazdy przeniosły się na karoserię. Jak wiesz, samo mycie może nie wystarczyć, dlatego na Olejada.pl znajdziesz specjalne preparaty wielofunkcyjne do usuwania tego typu zabrudzeń.

Jak przygotować się do pracy z preparatami wielofunkcyjnymi? 

Preparaty wielofunkcyjne to środki chemiczne, dlatego zawsze pamiętaj, żeby stosować się do informacji i zaleceń od producenta, które znajdziesz na opakowaniu każdego produktu. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i korzystaj z rękawic ochronnych lub masek i okularów, jeśli zalecana jest ochrona dróg oddechowych i oczu. Jeśli chcesz naprawić element plastikowy, zadbaj o jego odtłuszczenie, dokładnie oczyść powierzchnię, z która chcesz pracować. Preparaty wielofunkcyjne do odtłuszczania znajdziesz w naszym sklepie internetowym Olejada.pl. Tego typu produkty sprawdzą się w Twoim przydomowym garażu do drobnych napraw oraz w Twojej firmie, jeśli prowadzisz warsztat samochodowy, lakierniczy lub blacharski.