Udowodniono, że przyczyną 75% awarii układów hydraulicznych jest niedbałość o filtry hydrauliczne. Zanieczyszczenie cieczy roboczej doprowadza do drogich w skutkach awarii, które wstrzymują pracę całego układu i maszyny. Dodatkowo zanieczyszczenia, które dostają się do niego, powodują szybsze zużycie elementów pracujących. Wydajność podczas pracy całego układu, również jest dużo gorsza niż w momencie, kiedy stosowane są filtry hydrauliczne. Dlatego teraz standardem jest stosowanie układów filtrujących, których zadaniem jest ochrona układów hydraulicznych i maszyn.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Jakie filtry hydrauliczne dostępne są na rynku?

W ofercie naszego sklepu internetowego Olejada.pl znajduje się kilka rodzajów filtrów hydraulicznych. Stosowanie wysokiej jakości filtrów pozwoli Ci zapobiec awariom, które mogą skutkować przerwami w pracy i przestojem Twojej firmy. Żeby temu zapobiec, stosuj filtry hydrauliczne, które dzięki swojej pracy wydłużą żywotność Twojej maszyny i sprawią, że bez problemu wykona swoją pracę, oszczędzisz dzięki temu sporo pieniędzy i niepotrzebnych nerwów.

Dostępne w naszym sklepie są:

  • Filtry hydrauliczne powrotne / zlewowe – filtrują ciecz po zakończonej pracy przed powrotem do zbiornika. Stosuje się filtry papierowe lub te wykonane z włókna szklanego. Utrzymują stały poziom zanieczyszczeń w zbiorniku.
  • Filtry hydrauliczne ciśnieniowe / tłoczone — wykonane z włókna szklanego lub papieru bezpośrednio chronią poszczególne elementy układu. Montuje się je na zasilaniu układu.
  • Filtry hydrauliczne ssawne – wykonane z siatki metalowej, montuje się je przy zasilaniu pompy. Jest to filtr pomocniczy w porównaniu do innych filtrów.
  • Filtry off-line – to filtracja niezależna, alternatywa dla podstawowej filtracji cieczy. Montowane w zbiorniku pracują, nawet kiedy pompa główna jest wyłączona. Dzięki stosowaniu chłodnicy utrzymują daną temperaturę w zbiorniku.

Jakie są kryteria doboru filtrów hydraulicznych?

W zależności od zadań, jakie musi wykonać filtr hydrauliczny, dobrze jest dobrać odpowiedni, według przyjętych kryteriów. Filtry hydrauliczne muszą być dopasowane pod względem wielkości, dokładności filtrowania oraz sposobu wykonania – jaki materiał został użyty, jakie są złącza i dodatkowe elementy – żeby pracowały w odpowiedni sposób. Jeśli chcesz wybrać odpowiedni filtr do swojej maszyny, musisz wziąć pod uwagę  wrażliwość elementów układu na zanieczyszczenia, gdzie filtr będzie zlokalizowany w układzie hydraulicznym, z jakim natężeniem przepływu będzie musiał się mierzyć. Istotną informacją będzie też jaki spadek ciśnienia w układzie nastąpi po zastosowaniu filtra. To jak łączy się i  pracuje materiał, z którego filtr został wykonany, będzie dodatkowym plusem. Nie zapomnij, że dobry filtr musi być odporny nie tylko na ciśnienie, ale i temperaturę w układzie i otoczeniu, w jakim pracuje. W innym wypadku może dojść do jego uszkodzenia i zanieczyszczenia cieczy hydraulicznej.