Płyny do spryskiwaczy poprawiają komfort jazdy samochodem, bo pozwalają utrzymać dobrą widoczność przez przednią szybę oraz tylną w przypadku samochodów typu kombi czy hatchback. Ani my, ani Ty nie wyobrażasz sobie podróży bez uzupełnionego płynu do spryskiwaczy. Płyny do spryskiwaczy oczyszczą Twoje szyby i nie tylko, bo jeśli Twój samochód wyposażony jest w ksenonowe reflektory, to również i one zostaną oczyszczone z owadów lub błota pośniegowego i innych zabrudzeń. Dobrze jest mieć zapas w garażu, bo nigdy nie wiadomo jak często w trakcie podróży będziesz zmuszony użyć spryskiwaczy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Na co zwrócić uwagę wybierając dla siebie płyny do spryskiwaczy?

Płyny do spryskiwaczy często są wybierane na podstawie ceny i zapachu. Mało kto zwraca uwagę na to, jakie skutki może nieść ze sobą używanie tanich płynów do spryskiwaczy, szczególnie tych zimowych. Można odnieść wrażenie, że skoro nie widać różnicy to po co przepłacać, nic bardziej mylnego. Różnica jest i odzwierciedla to cena. Tani płyn ma dużo mniej substancji powierzchniowo-czynnych albo jest szkodliwy dla zdrowia i lakieru. Głównie dotyczy to płynów zimowych. Po samym zapachu również nie da się rozpoznać dobrego płyny do spryskiwaczy, bo może się to okazać ładnie perfumowana woda, która nie oczyści Twojej szyby z owadów, ptasich odchodów czy błota, które wyląduje na Twojej szybie, kiedy droga jest mokra. Płyny do spryskiwaczy wysokiej jakości oszczędzą też Twoje wycieraczki, czyli nie przyczynią się do szybszego ich zużycia, a te w konsekwencji mogą porysować Ci szybę. Dobre płyny do spryskiwaczy mają w składzie glicerynę, ta skutecznie zabezpiecza gumę wycieraczek przed działaniem płynu. Zimą płyny do spryskiwaczy, które powinny Cię interesować to te, które krystalizują się przy minimum -20 stopniach Celsjusza. Płyny letnie nie powinny być stosowane zimą, bo szybko zamarzają, a to może doprowadzić do uszkodzenia zbiornika lub pompki. Sprawdzając skład płynu, trzeba pamiętać, że dobre płyny do spryskiwaczy będą posiadały Certyfikat Zgodności ITS lub Certyfikat Bezpieczeństwa B.

Jaki wpływ na jazdę mają płyny do spryskiwaczy?

Jeśli na co dzień jeździsz samochodem albo zarządzasz flota pojazdów w swojej firmie, wiesz, że płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych, których nie może Ci zabraknąć. O ile latem możesz skorzystać z koncentratu i przygotować taki zapas samemu, o tyle zimą lepiej jest kupić większą ilość, która pozwoli na uzupełnienie płynu w zbiorniku i przewożenie minimum jednego opakowania w bagażniku samochodu, tak żeby można go było bezpiecznie dolać nawet w trakcie długiej podróży. Czyste szyby w samochodzie gwarantują dobrą widoczność, dlatego nie warto oszczędzać, bo ma to bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo Twoje i osób, które z Tobą podróżują oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dobrej jakości płyny do spryskiwaczy nie zniszczą Twoich wycieraczek oraz lakieru, dlatego ważne jest jaki alkohol został użyty w ich produkcji.

W naszym sklepie internetowym Olejada.pl znajdziesz płyny do spryskiwaczy, które spełnią Twoje oczekiwania.