Razem z powietrzem do wnętrza Twojego samochodu dostają się liczne pyły, sadza, cząstki gumy, tlenki azotów, smog, siarka i alergeny, które szczególnie uciążliwe są dla alergików na wiosnę. Mała przestrzeń wewnątrz samochodu powoduje, że stężenie szkodliwych cząstek, może być większe niż na zewnątrz. Dlatego wysokiej jakości filtry kabinowe ochronią płuca Twoje i Twoich pasażerów oraz zmniejszają uciążliwość reakcji alergicznych. Filtry kabinowe dostępne w naszym sklepie internetowym Olejada.pl pozwolą Ci na komfortowe użytkowanie samochodu służbowego lub prywatnego.

Wyświetlanie 1–36 z 101 wyników

Jak często wymieniać filtry kabinowe?

Filtry kabinowe inaczej przeciwpyłowe, to elementy eksploatacyjne, które należy wymieniać regularnie, bo każdy przebyty kilometr powoduje ich zużycie. Żeby zachować ich właściwości, powinno się je wymieniać po przejechaniu około 15 tysięcy kilometrów lub minimum raz w roku. Najlepiej jest powiązać wymianę filtra kabinowego z wymianą filtrów olejowych, paliwowych oraz samego oleju. Duży wpływ na częstotliwość wymiany filtrów kabinowych ma to, gdzie na co dzień użytkujesz swój samochód. Jeśli większość Twojego przebiegu to trasy miejskie filtr szybko zanieczyści się tym, co jest w powietrzu miejskim. Natomiast jeśli często jeździsz wiejskimi drogami, gdzie jest dużo kurzu i pyłów roślinnych, Twój filtr również narażony jest na pracę w ciężkich warunkach. Kiedy Twój filtr jest mocno zanieczyszczony, zmniejsza wydajność klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji, bo z powodu zanieczyszczeń nagromadzonych w filtrze kabinowym, wzrasta opór dla przepływu powietrza. Zadbaj o jakość powietrza w swoim samochodzie i wymieniaj regularnie filtry kabinowe. Dzięki temu sprawisz, że każda podróż niezależnie czy prywatna, czy służbowa będzie przyjemna.

Jak rozpoznać, że filtr kabinowy jest do wymiany?

Zanieczyszczone filtry kabinowe można rozpoznać w bardzo łatwy sposób. I nie chodzi tutaj o ciągłe sprawdzanie ich stanu i zużycia, bo czasem wymaga to trochę pracy manualnej, żeby się do niego dostać. Czasem jest tak, że filtr kabinowy ulega deformacji i przepływające powietrze po prostu go omija. Jeśli tak jest, filtr nadaje się tylko do wymiany, a poznasz to po ilości kurzu, jaki gromadzi się na desce rozdzielczej i w całym samochodzie. Ponieważ powietrze dostaje się wlotami powietrza, to tą sama droga dostanie się kurz. Kolejnym objawem, który podpowie Ci, że to już czas pomyśleć o wymianie filtra kabinowego jest nieprzyjemny zapach. W zależności od pory roku powietrze, które nas otacza, jest mniej lub bardziej wilgotne. Bliżej jesieni i wczesną wiosną wilgoci jest zdecydowanie więcej, dlatego osadza się ona na twoim filtrze, przez to rozwijają się na jego powierzchni patogeny, bakterie i grzyby. W kabinie Twojego samochodu wyczuwasz wtedy specyficzny zapach, to znak, że trzeba skorzystać z oferty sklepu internetowego Olejada.pl. Układ ogrzewania Twojego samochodu również wykorzystuje powietrze z zewnątrz, kiedy jest sroga zima i temperatura na zewnątrz jest minimalna, dla dobra podróżujących z Tobą osób dobrze jest podkręcić ogrzewanie. W momencie, kiedy twój samochód długo się nagrzewa, a powietrze płynie wolno, może to być oznaka zużytego filtra kabinowego.